ליווי בקבלת טופס 4

ליווי מול רשויות בקבלת טופס 4

טופס 4 ניתן בגמר הבנייה ולאחר קבלתו ניתן לחבר את הבית או הבניין לתשתיות השונות. הטופס מהווה היתר לאכלוס המבנה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה וזאת בהתאם לתקנות תכנון ובנייה. קבלת טופס 4 מהווה אישור מהרשות המוסמכת כי תהליך ועבודת בניית המבנה הסתיימה וכי הוא מתאים ומוכן לאכלוס.

תהליך קבלת טופס 4 עלול לעתים להיות ארוך ומייגע וזאת בשל הצורך בתיאום מול הרשויות השונות והתלות בתהליכים בירוקרטיים העלולים להיות מורכבים ומתמשכים. נוכח עובדה זו, הרי שניתן ואף מומלץ להיעזר בחברה מקצועית המתמחה בליווי מול הרשויות והגורמים הרלוונטיים לצורך קבלת טופס 4.

הצגת אישורים ומסמכים מתאימים לעמידה בתקנות התכנון והבנייה

תהליך קבלת טופס 4 מחייב הוכחה כי בעל ההיתר עומד בדרישות שהציבה הוועדה המוסמכת וזאת בהסתמך על הצגת מסמכים ותצהירים מבעלי המקצוע השונים. על מנת לקבל את האישור המבוקש, יש צורך להראות התאמה בין היתר הבנייה שניתן ובין הבנייה בשטח, שכן פעמים רבות קיימים פערים בין התוכניות לביצוע בפועל.

לאחר מכן יש לקבל אישור מכיבוי אש המעיד כי המבנה עומד בדרישות הבטיחות למקרה שריפה, מדובר באישור המחייב הוכחת התאמה בין המערכות הקיימות בדירות וכן בשטחים הציבוריים לתקני הבטיחות באש. ליווי וסיוע מקצועי מידי מומחים, יבטיח השגת כל המסמכים הרלוונטיים ופעולה יעילה מול הרשויות לקיצור וזירוז תהליכים.

ליווי וסיוע מקצועי מול הרשויות לזירוז ההליך ולמניעת עיכובים

מערכות נוספות הדורשות אישור לצורך קבלת טופס 4 הינן חברת הגז, מערכות המים והניקוז וחברת החשמל.

פעולה באופן פרטי מול כל אותם הגורמים עלולה להימשך זמן רב ולדחות את מועד קבלת טופס 4 והאפשרות לאכלס את המבנה. העבודה מול הרשויות כוללת גם הצגת מסמכים המעידים על ביצוע כל הבדיקות הנדרשות במהלך עבודת הבנייה על ידי הקבלן, כאשר אי ביצוע של בדיקה מסוימת, עלול למנוע או לעכב קבלת האישור. 
 
בכל וועדה לתכנון ובנייה קיימים מנגנונים ותנאים ספציפיים לקבלת טופס 4 והיתר אכלוס. Tofes4u הינה חברה המספקת שירותים מקצועיים ומטפלת בכל הדרוש ללקוח מול הרשויות השונות לצורך קבלת אישור אכלוס.

אנשי המקצוע שלנו הינם בעלי ניסיון ומומחיות בעבודה מול כלל הגורמים הרלוונטיים וזאת באופן יעיל ומהיר. אנו דואגים להשלים חסרים או ליקויים מול מגוון הגופים וזאת על מנת למנוע עיכובים בקבלת טופס 4.

לייעוץ ללא עלות התקשרו עכשיו

077-803-6400

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליווי מול רשויות בקבלת טופס 4

טופס 4 ניתן בגמר הבנייה ולאחר קבלתו ניתן לחבר את הבית או הבניין לתשתיות השונות.

החתמות וקבלת אישורים מקבלנים

קבלת טופס 4 המיוחל הינה אירוע משמח ומכונן המאפשר לאדם לאכלס את הבית אותו בנה או רכש מקבלן.

טיפול בהיתרי שינויים

הגשת תכנית שינויים הינה הליך הנועד להתיר שינויים בתכניות בנייה.

אישור מהנדס

בכל פרויקט בנייה יש צורך בקבלת אישור מהנדס המספק אחריות לבטיחות המבנה.